اتحاد فراگیر بخش خصوصی برای حضور در انتخابات اتاق تهران

همایش بزرگ فعالان اقتصادی در حمایت از ائتلاف برای فردا

یکشنبه شب، جمع کثیری از فعالان اقتصادی در هتل استقلال تهران درهمایش بزرگ «ائتلاف برای فردا» شرکت کردند.

به گزارش صدای اقتصاد، یکشنبه شب، روسای تشکل ها و اعضای هیات مدیره تشکل های سراسر کشور در همایش بزرگ هتل استقلال حضور پیدا کردند و به جمع حامیان ائتلاف برای فردا پیوستند.

اولین سخنران این همایش، مسعود خوانساری بود. او فضای اقتصادی ایران را آکنده از امید خواند و از فعالان اقتصادی خواست تا خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنند. خوانساری گفت: خوشحالی بی نهایت برای ما، به عنوان اعضای ائتلاف برای فردا در این نکته نهفته است که مدیران و مسولان تشکل های سراسری کشور با درک درست وضعیت اقتصادی کشور، امروز همگی در چنین مراسمی گردهم آمده اند تا نشان دهند آینده اقتصاد ایران توسط همین بخش خصوصی صادق، مولد و پرتلاش ساخته خواهد شد.

خوانساری ادامه داد: امروز همگی ما می دانیم که اقتصاد ایران، میراث دار دوران رکود شده است. امروز هر صاحب کسب و کاری به خوبی درک کرده است که رکود چگونه در سال های فوران درآمدهای نفتی، سایه شوم خود را بر سر اقتصاد و کسب و کار مردم پهن کرد.

وی بیان داشت: ولی دیگر زمان یادآوری گذشته به پایان رسیده است و برهمین اساس ما اعضای ائتلاف برای فردا، با اتکای به خردجمعی بخش خصوصی امیدواریم ، «فردای» درخشان، بدون رکود، بدون فساد و بدون بحران های لحظه ای را برای اقتصاد ایران بسازیم.

خوانساری تاکید کرد: اما لازم است به همگی دوستان یادآوری کنم که چنین هدف بزرگی تنها زمانی میسر می شود که تشکل های بخش خصوصی و تمامی کسانی که قلبشان برای توسعه اقتصاد ایران می تپد، به دور از منافع شخصی و تمایلات و گرایش های سیاسی با وحدتی مثال زدنی زمینه های حضور گسترده بخش خصوصی در انتخابات اتاق را مهیا کنند. ائتلاف برای فردا، با همین امید پا به میدان انتخابات گذاشته است. از همان روزهای ابتدایی که فکر تشکیل چنین ائتلافی در میان جمع ما مطرح شد، همگی اعضا براین نکته تاکید داشتند که هدف بزرگ امروز ما برای ساختن فردای اقتصاد ایران است. خواسته امروز ما این است که اتاقی برآمده از دل بخش خصوصی و متکی به خرد جمعی را برای ارائه راهبردهای دقیق و کارشناسی به دولت بسازیم.

وی ادامه داد: امروز، ما آمده ایم تا از فردای اقتصاد ایران حرف بزنیم. امروز در کنار شما عزیزان جمع شده ایم با کمک شما فردای تشکل های بخش خصوصی را بسازیم.

او تصریح کرد: اتلاف برای فردا، با هدف کمک به بدنه پرتلاش بخش خصوصی اعلام موجودیت کرده است. همانطور که از نام این ائتلاف برمی آید نگاه ما به آینده است. ما از گذشته و آنچه در اقتصاد ایران رخ داده، درس گرفته ایم و امروز می دانیم سازندگی، توسعه و اعطای کشور بدون حضور و مشارکت گسترده بخش خصوصی صورت نمی گیرد.

وی گفت: خاطره همگی شما فعالان اقتصادی از گذشته اقتصاد ایران مکدر شده است. همگی شما طی تمامی سال های گذشته با فداکاری و مجاهدت همچنان در بدنه تولید باقی مانده اید و امروز نیاز دارید تا از فرداهای بهتر و پرامید بشنوید. ائتلاف برای فردا برمحور چنین نگرشی، تشکیل شده و امید اش را به تشکل های بخش خصوصی بسته است تا با کمک آنها تشکل، تشکل ها یعنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران را پر از امید به آینده سازد. ایران امروز نیاز دارد تا برای ساختن ویرانی های گذشته در سایه وحدت سراسری بخش خصوصی تمام توان کارشناسی کشور را به کار گیرد.

او بیان داشت: ائتلاف برای فردا جمعی از صاحبان حرفه ای، پرتلاش، سالم و نیکخواه بخش خصوصی را گردهم آورده تا در کنار اعتنا به عقل جمعی و توجه به خرد نخبگان اقتصادی کشور و البته تعامل سازنده با دولت، نهاد بخش خصوصی را پرقوت تر از گذشته به سوی آینده هدایت کند. برهمین اساس اتاق به عنوان یکی از شاخص ترین نهادهای حامی بخش خصوصی، اتاق به عنوان محور توجه به خرد جمعی باید محلی برای تعامل میان اعضای صدوق بخش خصوصی باشد.

خوانساری گفت: به همین جهت ائتلاف برای فردا یکی از سرفصل های کلیدی برنامه های خود را برمحور توجه هر چه بیشتر به تشکل های بخش خصوصی قرار داده است. همه ما امروز امیدواریم تا در کنار هم اقتصاد ایران را به سمت توسعه هدایت کنیم. به همین دلیل امروز بیش از گذشته نیاز به اتحاد فراگیر میان دلسوزان اقتصادی کشور  احساس می شود. ائتلاف برای فردا، با هدف ساختن  اقتصادی توسعه یافته و با نشاط آمده است. امیدواریم از نهاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای نیل به چنین هدفی به بهترین شکل بهره گیریم.

همچنین در ادامه این مراسم، انصاری رئیس هیات انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به بررسی اهمیت و جایگاه اتاق پرداخت. او از بخش خصوصی درخواست کرد با توجه به اهمیت این نهاد، در انتخابات اتاق حضور گسترده داشته باشند.

مهدی جهانگیری نیز دراین همایش به سخنرانی کرد و به بررسی نقش جایگاه اتاق در ساختار اقتصاد ایران اشاره کرد. به گفته او اتاق می تواند با اتحاد فعالان بخش خصوصی زمینه هایی را برای بهبود وضعیت بخش خصوصی ایجاد کند. براساس گفته های جهانگیری اتاق با توجه به نقش قانونی که دارد می تواند در ساختار اقتصادی ایران نقش کلیدی ایفا کند.

همچنین یحیی ال اسحاق رئیس اتاق تهران نیز در این همایش به اتحاد بخش خصوصی کشور اشاره کرد. او بیان داشت: امروز در اقتصاد ایران به وحدت هرچه بیشتر بخش خصوصی نیاز داریم. امیدواریم اعضای حرفه ای و متخصص بخش خصوصی بتوانند وارد اتاق شوند و از این ظرف برای کمک به اقتصاد ایران استفاده کنند.

در پایان این مراسم، همچنین پدرام سلطانی به قرائت یکی از بیانیه های ائتلاف برای فردا اقدام کرد و از بخش خصوصی کشور خواست در انتخابات اتاق حضوری فعال داشته باشند.

همچنین در این مراسم رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز حضور داشتند.