ائتلاف برای فردا: بخش خصوصی باید گلچینی از نخبگان خود را به میان آورد

اقتصاد کشور پس از چند سال پرچالش که حاصل آن فشار های مضاعف و همه جانبه به بخش خصوصی کشور بود، در برهه ای قرار گرفته است که نه در سطح کلان ظرفیت پذیرش خطا دارد و نه درسطح خرد تاب پیامد های چنین خطاهایی را می آورد.

به گزارش ریال نیوز، امروز بخش خصوصی کشور درحالی منتظر گشایش ­هایی در روابط بین­ الملل و بهره­ گیری از هم­ افزایی اقتصاد جهانیست که کاهش چشمگیر قیمت نفت، دولت را برای عبور از این گردنه بیشتر نیازمند بخش خصوصی ساخته است. لذا دولت و بخش خصوصی با فهم نگرانی­ ها، به هم امید متقابل بسته اند و خطای هر کدام موجب لطمه به دیگری می شود.

بخش خصوصی که همواره چشم به حمایت دولت دوخته بود، اکنون نیازمند تکیه به توان خود است و شناخت و استفاده از ظرفیت درونزای خود. بخش خصوصی امروز باید هوشمندانه تر، پخته تر، جدی­تر و جامع­تر از گذشته تصمیم­ گیری و حرکت نماید. امروز نه مدیریت واپس­نگر پاسخگوست و نه نقد بی عمل، بخش خصوصی باید گلچینی از نخبگان خود را به میان آورد و برای اخذ نتیجه محتوم صف آرایی کند.

« ائتلاف برای فردا » با فهم این شرایط و درک این نیاز برخاسته است. با توجه به اینکه زمان به هر روی می گذرد اما فرق است بین اینکه او بر ما مسلط شود یا ما بر او چیره شویم. و این دومی یک عزم جدی­ تر از آنچه تاکنون بوده نیاز دارد. هم درایت و تجربه بزرگان را نیاز دارد هم انرژی و دانش جوانان و بی شک گستره مشارکت بیشتری از حوزه های مختلف اقتصادی را می طلبد و ورود و حضور کسانی که در فعالیت­های اقتصادی خود و در مدیریت­ های تشکلی و اجتماعی موفق بوده­ اند و ملی نگریسته­ اند و منشاء اثر بوده ­اند.

« ائتلاف برای فردا » با اعتقاد به اینکه ظرفیت اتاق و تشکل­های اقتصادی بسیار بالاتر از آنی است که به فعل در آمده است و بکارگیری بهینه ظرفیت­های نهفته اتاق یک گزینه اجتناب ناپذیر درشرایط کنونی است برای انجام این ماموریت به تصمیم رسیده است.

ما با تکریم تمام بزرگان و افرادی­ که در ادوار گذشته در اتاق حضور داشتند و  تلاش نمودند و با تقدیر از اقداماتشان که منجر به نتایج خوبی شده است، دفتر تاریخ بخش خصوصی را برای نگاشتن فردای مطلوب ورق خواهیم زد. میدانیم که چهار سال پیش رو سال­های پرچالشی خواهند بود و نیازمند کار و تلاش حاصل از تجربه و تدبیرند. پس سرمایه­ های انسانی دیروز، امروز و فردای بخش خصوصی را در یک­جا کنار هم گرد آورده­ ایم تا سکاندار عبور پیروزمندانه از این دریای طوفانی باشند.

ما با توکل به پروردگار، احترام به ارزش­ها، پاسداشت اخلاق، دانش روز مدیریت و تکیه به سرمایه اجتماعی بخش خصوصی و با عملگرایی به دور از افراط و تفریط آمده ایم.

از همه اعضای اتاق نیز دعوت می­کنیم تا با مداقه در عملکرد و ویژگی­ های نامزد های این دوره و با مقایسه اندیشه­ ها، رفتارها و برنامه های گروه­های مختلف، درانتخابات این دوره مشارکت فعالانه تری داشته باشند.

نیاز فردای اقتصاد کشور، بخش خصوصی توانمند است و نیاز بخش خصوصی توانمند اتاق کارآمد. پس پیش بسوی ساختن اتاقی توانمند.