آخرین خبرها از برگزاری هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی

رییس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی جزئیات رای دادن در این دوره از انتخابات را تشریح و اعلام کرد: در این دوره از انتخابات به هیچ عنوان رای وکالتی پذیرفته نمی شود و در صورتی که کسانی از رای دادن جا مانده باشند می‌توانیم انتخابات را تا ساعت ۲۱ تمدید کنیم.

به گزارش ایسنا، ابراهیم بهادرانی که از صبح امروز – دوشنبه – در محل رای گیری انتخابات هشتمین دوره اتاق بازرگانی حضور یافته است، با ارائه توضیحاتی درباره روند برگزاری انتخابات گفت: از ساعت ۸ صبح امروز رای گیری به صورت کامپیوتری آغاز شده و تاکنون ۴۹۶ نفر برگه رای دریافت کرده‌اند.

وی افزود: برای انجام فرایند رای گیری ۱۵ ایستگاه برای هماهنگی تعرفه‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین برای نوشتن آراء صندلی‌های تکی وجود دارد که کار تبلیغاتی صورت نگیرد و هیات نظارت جایگاه مخصوصی دارند که مسائل را نظارت می کنند.

بهادرانی عنوان کرد:‌ در محل ورودی، کارت‌های اشخاص با عکس تطبیق داده می شود و کسانی که کارت هوشمند دارند می توانند وارد شوند. کسانی که کارت هوشمندشان مورد تایید قرار گرفت می توانند وارد محل گیری شوند و تعرفه های آن‌ها ثبت می شود، سپس برگه‌های رای گیری دریافت می کنند.

رییس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی با بیان این‌که در این دوره به هیچ عنوان رای وکالتی پذیرفته نمی شود، تصریح کرد: پیش از این انجمن نظارت بر انتخابات تایید کرده بود که اعضای هیات مدیره می توانند به صورت وکالتی رای دهند اما وقتی شورای عالی نظارت این موضوع را مورد بررسی قرار داد به دلیل این که خلاف آیین نامه بود این موضوع رد شد و شورای عالی نظارت مصوبه را رد کرد و از این جهت در هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی یک نفر هم نمی تواند به صورت وکالتی رای بدهد.

وی درباره پیش بینی خود از میزان شرکت‌کنندگان در این دوره از انتخابات گفت:‌ احتمال می دهم کمتر از ۵۰۰۰ نفر در انتخابات شرکت کنند ولی مشارکت قطعا نسبت به دوره گذشته بیشتر است. در دوره قبل حدود ۲۴۰۰ نفر شرکت کردند که مطمئنا شرکت‌کنندگان در این انتخابات بیشتر خواهند بود.

به گفته بهادرانی قرار است امروز تا ساعت ۱۸ رای گیری ادامه داشته باشد اما این اختیار را داریم که اگر کسانی از رای دادن جا مانده باشند انتخابات را تا ساعت ۲۱ تمدید کنیم.

رییس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اظهار کرد: آرای قطعی هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی امشب اعلام می شود اگر ساعت ۱۸ رای گیری به اتمام برسد حدود یک تا دو ساعت بعد از آن آرا اعلام خواهد شد.